Letos na Žofíně reprezentovala Pardubice portrétní fotografie

13.12.2019

Ve čtvrtek 12. prosince jsme se vydaly na pražský Žofín. Jako každý rok tam proběhlo slavnostní vyhlášení Vodafone firma roku a Moneta Živnostník roku 2019. Celá akce se nesla ve slavnostním duchu v souladu s krásami pražského Žofína. 

Vítězové všech regionálních kol, jak v kategorii firma, tak živnostník postoupili do kola národního, kde před porotou prezentovali svůj podnikatelský příběh. Odborná porota zasedla již dopředu během předchozího měsíce a lišila se v obou kategoriích. Česká televize se všemi finalisty natáčela krátká videa a trošku je zpovídala, jak se jim podniká nebo jak se dívají ze svého pohledu na cirkulární ekonomiku. Každý v hledišti si tak vytvořil svůj názor a vybral svého favorita. 

Za Pardubický kraj se zúčastnila naše členka, portrétní fotografka Edita Bízová, která postoupila mezi deset finalistů v kategorii Živnostníci. První tři místa nakonec obsadili pánové věnující se celý život tradičním řemeslům. Třetí příčku obsadil pan Novotný, sklář, druhý pan Obrusník, nejstarší pekař v České republice a zvítězil pan Augustin Krystyník, který vyrábí kola všech druhů. Edita Bízová doplňuje: "Byla to pro mě zajímavá zkušenost, člověk potká spoustu šikovných lidí. Bylo krásné vidět, jak jsou vítězové dojati a porota to měla opravdu těžké. Z té skupiny by si zasloužili ocenění všichni, tvrdě dřou a snaží se dělat něco pro své okolí."

Editu přijela podpořit i Helenka Bilerová, zakladatelka lanškrounské firmy Bilerbin, která v regionálním kole za Pardubický kraj obsadila třetí místo. Obě dámy nominovala Regionální kancelář agentury CzechInvest.  

Vítězná firma mmcité1 se věnuje navrhování a výrobě městského mobiliáře a působí ve Zlínském kraji. Speciální cenu Celorepublikové stříbro slavnostně převzala  pardubická společnost JHV-ENGINEERING, z čehož máme obrovskou radost, jelikož oceněné patří do našeho kraje.