Podnikavé ženy z Pardubického kraje


Jana Adamírová

Anti-aging poradce

Finanční poradce ČMSS (Českomoravské stavební spořitelny)

Jana už delší dobu uvažovala o tom, že by ráda začala podnikat. Důvodů bylo několik. Za prvé si těžko dokázala představit, že se s dvěma malými dětmi vrátí na plný úvazek do velkého korporátu. Za druhé čím dál víc toužila být si svým vlastním pánem a mít jistou míru svobody a nezávislosti a za třetí se naskytla příležitost, kterou nechtěla si nechat protéct mezi prsty.

A tak se začala zabývat přírodními doplňky stravy a kosmetikou. Nejprve výhradně českými, s astaxanthinem - nejsilnějším přírodním antioxidantem na světě. Postupně objevovala a zkoušela další funkční produkty, technologie a přístroje a tak se z toho stalo podnikání.

Protipólem tohoto převážně "ženského" tématu je pro oblast financí. Velmi ráda s Vámi zanalyzuje Vaši současnou situaci a Vaše potřeby a společně vybere nejvhodnější produkt.

A co Janu těší kromě podnikání? Rozhodně rodina, sport, tanec, cestování, power jóga, fotografování, příroda a možnost pravidelně podporovat UNICEF.

Jana je dobrá duše našeho spolku, ocení věci, kterých si ostatní nevšimnou a za to ji moc děkujeme,


Markéta Adámková 

EAGLES (plecháčky)

Markéta je nadšená cestovatelka a součást týmu EAGLES. Společně s přítelem Michalem a často i s jejich čtyřnohou Kess cestují po světě a sbírají zážitky. O svých cestách píše články na jejich cestovatelský blog. A jelikož už nějakou dobu působí v cestovatelské komunitě, snaží se o šíření těch správných myšlenek. Poukazuje hlavně na to, jak důležité je, aby lidé obzvláště v přírodě používali přírodní produkty a aby v ní nezanechávali žádné odpadky apod. 

A protože na cestách vždy používali plecháčky a zamilovali si je, netrvalo dlouho než přišli s plánem, že je sami budou prodávat. A to se svými motivy, které si na ně dělají.

Tak vznikl jejich malý eshop, který se jim každý den rozrůstá o nové kousky. Zaměřují se hlavně na cestovatelské motivy, ale nabízejí i další. Z vydělaných peněz mimo jiné přispívají i na pardubický městský útulek, který tak podporují.

Markéta se profesně již několik let věnuje komunikaci, ve které se stále vzdělává a zdokonaluje a mimo výše zmíněné aktivity se zapojuje i do spousty dalších zajímavých projektů.

www.eagles-shop.cz 

www.eaglesnacestach.cz   


Markéta Adámková
Markéta Adámková
Lenka Bačová
Lenka Bačová

Lenka Bačová

Interiérová designérka

Lenka navrhuje jedinečné soukromé i komerční interiéry. Interiéry, ve kterých se zrcadlí esence vášně a osobitost klienta. Nejraději však navrhuje kuchyně, protože čas strávený vařením je tou nejlepší životní investicí! Aby bylo vaření příjemné, musí být kuchyň krásná, kvalitní a praktická.

Interiéry jsou její celoživotní vášní. Původní profesí je inženýrka ekonomie, která si splnila sen a stala se interiérovou designérkou. Vystudovala diplomové studium interiérového designu (akreditované MŠMT) ve škole interiérového designu INTERMEZZO v Praze. Od roku 2016 navrhuje interiéry profesionálně. Dále spolupracuje s realitní kanceláří www.reality-vasatova.cz při přípravě nemovitostí k prodeji nebo pronájmu tzv. home stagingu.

Lenka je naší novou členkou, vítáme ji mezi námi a doufáme, že se jí u nás bude líbit.

www.lenkabacova.cz 

www.lanatal.cz    


Ivana Beránková

Avantgard

V roce 2004 Ivana založila rodinnou značku Avantgard, která má v repertoáru košile, kravaty, motýlky, šle a další elegantní doplňky. Její úplně první prémiová kolekce měla svůj debut na 26. mezinárodním veletrhu módy STYL v Brně roku 2005.

Avantgard si zakládá na používání kvalitních materiálů a velkorysém výběru barev, vzorů i velikostí jednotlivých kousků. Maximální péče je věnována preciznímu dílenskému zpracování.

Ivča je naší spolkovou mentorkou v oblasti marketingu a sociálních sítí. Když nevíme, jak nejlépe na Facebook či Instagram, voláme ji na pomoc. V profilu své značky má neuvěřitelných více než 15 000 sledujících. 

Webové stránky: www.avantgard.cz


Ivana Beránková
Ivana Beránková

Šárka Bílá

Vzdušný tanec 

Sen o svobodném a nezávislém životě začal již v útlém dětství, kdy Šárka cítila silnou potřebu žít podle sebe a svého rytmu. Od malička byla velmi pohybově nadaná, nicméně diagnóza lékaře zněla "vzhledem k vašim zádům, profesní sportovní kariéru nedoporučuji". Přesto se rozhodla studovat obor Rekreologii - pedagogiku volného času. Po studiích na Ostravské Univerzitě, 7 let žila v zahraničí. Poznávala svět a dlouho se hledala. Až ve 30-ti letech na internetu objevila pole dance, kterému se rok věnovala. Přes pole dance se proklikala až na vzdušný tanec, který se stal její životní vášní a nakonec i podnikáním. Je samouk a průkopník výuky vzdušného tance na šálách pro děti i dospělé ve východních Čechách. Až po dalších 7-mi letech trénování a působení v pole dance studiu Intimate a TJ Sokol jako trenérka, se rozhodla začít v daném oboru podnikat. 

Nebeský tanec je taneční studio zaměřené na vzdušnou akrobacii. Kurzy Šárka otevřela v Pardubicích  i v Hradci Králové.

Šárka dodává: "Nikdy není pozdě žít své sny a tvořit svůj vlastní svět v jakémkoliv věku a omezení. Ta jsou jen v naší hlavě a záleží na nás, jak s naším časem naložíme."

Více na www.vzdusny-tanec.cz  

Helena Bilerová
Helena Bilerová

Helena Bilerová

Bilerbin

Helenka to má k většině našich aktivit nejdále. Jediná jezdí až z Lanškrouna.

U ní to vše začalo již před deseti lety, kdy se po dostudování VŠ věnovala chemickému výzkumu a práci v laboratoři. Rozhodla se, že město není nic moc a chce žít někde v přírodě. V podhůří Orlických hor žije se svou krásnou rodinou a mateřství ji změnilo život, kdy se rozhodla k podnikání.

Její zákazníci si dnes pochutnávají na džemech, sirupech a slaných dobrotách bez umělých konzervantů, barviv a aromat. Prostě takových jako vyráběla naše babička nám a jaké i ona chce dávat svým dětem. Provozuje úspěšnou kavárnu a moc se na vás těší až pojedete kolem. 

Webové stránky: https://bilerbin.cz

Hana Binková 

Bylinkářka Hana

Hanka pochází z Vortové u Hlinska, kde měla do bylinkových luk a hájů velice blízko. Už s babičkou chodila sbírat bylinky, Jako náctiletou ji to moc nebavilo, chtěla si raději hrát s dětmi. Něco si přeci jen odnesla a svoje bylinkové znalosti uplatnila při uzdravování svých dvou kluků. Přestože je zdravotní sestra, dává přednost bylinkám před chemií. Její bylinkové recepty se osvědčily v rodině i u známých. Od té doby nalézá nové a nové bylinky, míchá bylinkové čajové směsi přímo na míru pro každého člověka. Přijdete - li k Hance, udělá vám diagnostiku celého těla pomocí kyvadla. Poradí, co a jak jíst, aby vám bylo dobře a mohli jste se na svět usmívat. Dívat se na svět pozitivně a těšit se z obyčejných věcí. Věří v intuici a správný nadhled. Vykládá karty, když vás zajímá ,co vás čeká. Hanka zvládá i měření patogenních zón v domě, nebo bytě.

www.talko38.webnode.cz 

Hana Binková
Hana Binková

Edita Bízová


EDIT B. PHOTO

Edita Bízová je portrétní fotografka, která se specializuje na to, aby na jejích fotkách vypadaly obyčejné ženy jako modelky z první stránky časopisu.  

Její fotky sbírají mezinárodní ocenění, objevují se i v časopisech. Pro focení si Edit často vyrábí vlastní kousky, aby fotka nebyla jen to cvaknutí, ale aby to byl obraz, který chcete, aby vám visel doma na stěně. Ve svém ateliéru má za 10 let své fotografické kariéry nasbíráno víc, než čtyři metry šatů - většinu z nich sama vyráběla - často tím způsobem, že koupila staré svatební šaty, přešila je a doplnila je o kus svých nápadů, nebo šaty, které na sobě mají dva a půl tisíce okvětních lístků růží, nebo třeba takové, které Edit ručně malovala štětcem a barvami. Pokud byste chtěli vyzkoušet, jaké je takové focení na titulní stránku časopisu, tak u Edit si tenhle zážitek můžou vyzkoušet všechny ženy všech věků, výšek, barev i hmotností.

Jsme pyšní na to, že Editka vyfotila většinu našich podnikavek, aby tyto webové stránky mohly vzniknout. Před sebou má čerstvě i mezinárodní projekty, kde ji držíme palce.

Webové stránky: https://editbphoto.com/ 

Edita Bízová
Edita Bízová
Kristýna Bohuňková
Kristýna Bohuňková

Kristýna Bohuňková

Sluníčko - Centrum pro rodinu z.s. 

Kristýna je pravá ruka Zuzany Izery, spolu vedou rodinné centrum v Pardubicích s názvem Sluníčko - Centrum pro rodinu, z.s. Toto místo nabízí volnočasové aktivity pro děti, mládež, rodiče s dětmi a veřejnost a najdete ho na Palackého ulici u autobusového nádraží. Několik aktivit, které centrum pořádá můžete navštívit i mimo provozovnu a to třeba dětský karneval v domě Techniky na nám. Republiky nebo Cestu za pohádkou v Tyršových sadech. 

Kristýna je maminkou tří dětí, ve volném čase ráda tvoří a věnuje se focení. V rodinném centru vede pro děti a rodiče kroužek korálkování a nově Vás ráda vyfotí třeba na Vánoční přání.

https://hernaslunicko.cz/

  

Kateřina Boráňová

Koloniál beZobalka 

Katka stála u zrodu první pardubické komunitní školy V Pohybu, školy s respektujícím přístupem a rodinnou atmosférou. Když byla škola na světě a všechno pěkně šlapalo, nastal čas se zase posunout. Pustit se do něčeho nového, opět smysluplného, stále se učit novým věcem. Společně s Kamilou založila Koloniál beZobalka, první pardubický bezobalový obchod. Katka je tou milou, usměvavou osobou, která nejčastěji vítá zákazníky ve dveřích beZobalky a vytváří tak základ příjemné rodinné atmosféry Koloniálu. Kromě toho ale také zvládá všechny administrativní a finanční záležitosti. A ten multitasking jí jde opravdu bravurně. 


Kateřina Boráňová
Kateřina Boráňová
Monika Brethová
Monika Brethová

Monika Brethová

KoloKavárna Doppie Coffee

Káva do kapsy.cz

Projekce Machač

Díky podivnostem v rodině Monika začala již v 17 letech cestovat a pracovat všude možně po světě. V roce 2014 se vrátila zpět do Pardubic a tentokrát natrvalo. Sama říká: "V zahraničí se na Vás každý usmívá." Ta dobrá nálada ji v Čechách dost scházela. A tak si tu vybudovala takový vlastní svět.

Společně s přítelem založili trochu jinou kavárnu. Kavárna je na kolech, je pojízdná a naprosto dokonalá. Každým rokem je krásnější a tým kolem ní větší. Snahou těchto dvou mladých lidí je, abyste neodcházeli jen s běžnou kávou, ale s hrnkem a úsměvem na rtech.

Nově zakládají projekt KávaDoKapsy.cz 

https://www.facebook.com/DoppieCoffee/ 

Gabriela Doleželová

GDO Studio, LA Gaba

Gabča je srdcařka spolku. Dbá na naše finance a svědomitě platí všechny účtenky a poplatky.

Její hlavní činností je však malé grafické studio, díky čemuž umí rychle a flexibilně reagovat na Vaše potřeby a požadavky. Svoje podnikání začala budovat od roku 2005, v roce 2015 své portfolio rozšířila o řezání, gravírování a značení CO2 laserem. V současné době uvádí na trh vlastní kolekce dekoračních předmětů, ozdob a dětských her. Ve své rodinné firmě vyrábí originální dekorační předměty, ozdoby a hry pro děti. Při výrobě používáme převážně přírodní materiály, každý výrobek vzniká s velkým podílem ruční práce.

Díky tomu je každý její produkt originálem, má své kouzlo a duši.

Její práce také spojuje naše Podnikavky dohromady, protože pro spoustu členek vyrábí krabičky a obaly na míru jejich produktům.

https://www.lagaba.cz/ 

https://www.gdostudio.cz/ 

Jana Dvořáková
Jana Dvořáková

Jana Dvořáková

SEBRANKY 

Jana má za sebou velmi zajímavý podnikatelský příběh. Ve chvíli, kdy už vzdala chuť do podnikaní, protože ji do cesty nepřišel žádný originální nápad a měla pocit, že už vše je na trhu, tak upekla první müsli tyčinky
(teda spíše jen müsli). Jelikož se toto rozdrobené müsli hned snědlo a jedly to i její dvě děvčata, zkusila to znovu. Své domácí müsli tyčinky začala nabízet každému, kdo přišel na návštěvu a protože se po nich vždy jen zaprášilo, začala opět přemýšlet nad podnikáním. Nápad byl na světě. 

Sebranky jak je nazývá, jsou čerstvě pečené nebalené müsli tyčinky z kvalitních vloček, semínek, suš.ovoce, ořechů, koření a vše je spojeno máslem, medem a panelou (sušenou třtinovou šťávou). Prodává je na trzích, v bezobalových prodejnách, kavárnách atd. V soutěži T-mobile rozjezdy získala 3.místo v Pardubickém kraji! 

Janča se na podzim 2019 zúčastnila kurzu Digitálního marketingu dle ECDL, což patří pouze ke dvěma odvážným ženám, které se do tohoto kurzu z našeho spolku vydaly.

https://www.facebook.com/dvorakovajanna     


Darina Fiala 

Studiospolu

Darina je česká grafická designérka, která nyní žije v Pardubicích. Vystudovala grafický design, kterému se věnuje od roku 2008. Zajímá se o typografii a ruční knižní vazbu a lektoruje na workshopech autorské knihy.

Z lásky k dětem vytvořila sérii hravých dětských polštářů "tentaklové", kteří se mohou stát jejich kamarády.

Od roku 2018 navrhuje dřevěné plastické obrazy do interiérů a toto téma stále prohlubuje.

Založila studiospolu, které nabízí služby v oblasti grafického designu, ale vítají spolupráci i s přesahem do jiných odvětví. Můžete se na ně obrátit s firemní identitou, obalovým designem, knihou, katalogem, mobilní aplikací, animací apod., ale poradí vám i v oblasti interiéru či designu produktu. Studio sídlí v Automatických mlýnech v Pardubicích.

www.studiospolu.cz 

https://www.instagram.com/studiospolu/   

 https://www.instagram.com/tentaklove/ 

Darina Fiala
Darina Fiala
Naďa Gocmanová
Naďa Gocmanová

Naďa Gocmanová

GOCI

Naďa pochází z rodiny, kde je krejčovské řemeslo tradicí. Za svůj první šicí stroj usedla už jako malá holka a vydrželo jí to dodnes.

Po studiích na vyšší škole oděvního návrhářství v Praze a dalších zkušenostech v oboru, působí jako módní návrhářka pod značkou Goci, kterou založila v roce 2015.

Začátky nebyly lehké. Přesto má dnes značka spoustu fanoušků a spokojených zákaznic. Goci najdete v designschopech téměř po celé České republice, Naďa se účastní různých marketů a modních přehlídek. To jak značka roste, je dané osobním přístupem k zákazníkovi, precizností v provedení a originalitou produktů.

Principem tvorby je takové vlastní pojetí "outdooru"........oblečení má splňovat pohodlí, kvalitu, hodit se nejen do práce, ale i pro volný čas a při tom všem být osobité a variabilní. Své nápady vám Naďa ráda ukáže i ve svém atelieru v Areálu Jana Palacha v Pardubicích.

Pro nás uspořádala s dalšími děvčaty módní přehlídku v jednu červnovou neděli v pardubických Automatických mlýnech.

www.goci.cz 

https://www.facebook.com/gocinada/ 

https://www.instagram.com/goci_fashion/   

Zuzana Izera

Naše Sluníčko - Centrum pro rodinu, z.s. 

Zuzana vede rodinné centrum v Pardubicích s názvem Naše Sluníčko - Centrum pro rodinu, z.s. Toto místo nabízí volnočasové aktivity pro děti, mládež, rodiče s dětmi a veřejnost. V odpoledních hodinách v centru města nabízí dětem vyplnění jejich volného času tvořivým odpolednem nebo setkáním u deskových her. 

Pro rodiče v centru zase pořádají přednášky a besedy. A rodiče na rodičovské dovolené? Ti zde mohou vyplnit volné dopoledne. V letních měsících pořádají pobytové letní tábory a příměstské tábory pro školní děti. Dále také Hravé Hrátky pro děti školkové. Celoročně provozují veřejnou dětskou skupinu pro děti od jednoho roku. Sluníčko je nezisková organizace. 

 https://centrum-slunicko.cz/

Zuzana Izera
Zuzana Izera
Vladimíra Hanusová
Vladimíra Hanusová

Vladimíra Hanusová

Reality Pardubice

Pardubická realitní makléřka s dlouholetými zkušenostmi v prodeji nemovitostí. Držitelka mnoha certifikátů, jež ji pomohly stát se profesionálem ve svém oboru. Nepracuje pro realitní kanceláře, ale přímo pro lidi, kterým pomáhá vyřešit prodeje jejich domů a bytů. Díky vlastní prodejní strategii, jež se vymyká běžné praxi realitních kanceláří, se stala vyhledávaným odborníkem, s pověstí "úspěšného prodavače" nemovitostí. Podílí se rovněž na vytvoření nového trendu v prodeji realit.

Se svým manželem se stala specialistou na inzertní komentované VIDEO-prohlídky, které výrazně zjednodušují nabídku nemovitostí a urychlují jejich prodej. Ve svém volném čase píše krátké povídky a fejetony z pohledu své praxe "realiťáka".

Webové stránky: https://www.vladimirahanusova.cz/ 

Miluše Horská

Praktická škola Svítání

Senát PČR

Paní senátorka Horská je nejvýše postavenou ženou v České republice a my jsme pyšné, že je součástí naší komunity.

Na akci "Podnikavky ve Mlejnech" byla přizvána do spolku jako naše čestná členka.

Paní senátorka Horská vybudovala Základní a praktickou školu Svítání pro děti se zdravotním handicapem. Dále je statutárkou sociálního podniku Léthó, který je rovněž naším členem.

https://svitani.cz/ 

https://milusehorska.eu/ 

www.letho.cz 

Miluše Horská
Miluše Horská

Michaela Hrdličková 

Rekondiční masáže a náprava pohybových stereotypů

Sportovec, čtivec, kreativec. To Miu asi vystihuje nejvíc. 

Od malička se pohybuje v oblasti sportu všeho druhu a je úžasné pozorovat i cítit, co to naše tělo umí. Po univerzitě nějaký ten rok fungovala jako kouč v kondičním fitness a teď už sedmý rokem napravuje bolavá těla. Baví ji zkoumat a prožívat. Snaží se toho využít ve své práci a odhalit pohybové stereotypy pomocí hloubkových technik masáží, cíleným protahováním i nápravným cvičením. 

Kromě toho Miu naplňuje tvoření,  interiéry, renovace nábytku a ráda se učí z knih.


www.hrdlickovamichaela.cz


René Jetmarová

R-JET  

René už jako malou holku fascinovaly vlasy. A také klobouky. Jejím snem bylo stát se kadeřnicí. Pak ji ale do rukou přistály jehly, nůžky, skalpel a přemýšlela o medicínském studiu do té doby, než na sále omdlela. Mezi tím vším stříhala kamarády a kamarádky a pletla jim všelijaké čepice, například pomocí tlustých vařeček. 

Čas letěl, socík René nudil a ocitla se v libyjském Tripolisu v nádherné nemocnici a tam ve čtyřicetistupňových vedrech upletla svoji tehdy ještě nenarozené dceři krásného kulicha s žakárovým vzorečkem. A také stříhala a stříhala celý špitál. Věřte, že ustřihnout Indce vlasy dlouhé pod zadek byla opravdu velká zodpovědnost. Po návratu domů už se dvěma dětmi se v roce 2002 se zrodila šicí dílna, která se dnes jmenuje KULIŠÁRNA. 

René ušla obrovský kus trnité cesty, od počátku fleesových čepic, kdy jsme si mysleli, že nic lepšího nemůže být, přes luxusní materiály dovážené ze Španělska, které se zakrátko objevily v téměř všech vietnamských tržnicích (a španělské továrny zkrachovaly), 

René tolikrát chtěla se vším praštit, ale NIKDY to neudělala. Má tu svou kulišárnu totiž strašně ráda. Jaké že to budou čepice na příští rok?? Jaké barvy, vzory? CO bambule? Kde ještě bude prodávat, na jaký že to veletrh pojede? Co PREMIER VISION v Paříži, pro inspiraci by to nebylo špatné...

https://www.rjetforyou.cz/kontakty  Monika Kořínková

Food Boutique MONAMY

SCUK

Monika je podnikavá žena v pravém slova smyslu. Bezvadně ovládá byznys v podobě výroby chutných sirupů, šťáv, chutney, které umí zabalit do krásných skleniček a obalů pod značkou Monamy. Před rokem se vrhla do pečení ojedinělých designových dortů a provozu kavárny v Srnojedech. Zde si rovněž můžete vyzvednout své nákupy a bedýnky kvalitních potravin pod značkou SCUK od sdružení lokálních farmářů.

Čas od času nám dělá Monika občerstvení na naše akce a je to zážitek. Velmi inspirativní je sledovat ji na Facebooku a Instagramu, kam pravidelně vkládá zajímavé příspěvky, které oslova hltáme očima.

www.monamy.cz 

www.scuk.cz    

Hana Krauseová

Krausedesign, HANAKO, návrhářka

Hanka se zabývá se textilním designem, grafikou a ilustracemi.

Jako externí návrhářka spolupracuje s několika místními výrobci textilu a podílí se na vzhledu nových výrobků. Pro klienty zajišťuje komplexní design od návrhu, přes tisková data až ke střihové a technologické dokumentaci.

Její grafické ilustrace se jsou součástí různých projektů, tiskovin, učebnic a speciálních výrobků. Je autorkou ilustrací s tématikou
pražských památek pro projekt Czech Memories.

Má ráda neokázalé a vtipné věci se smyslem pro detail a ve vlastní tvorbě zdůrazňuje preciznost a kvalitní vypracování. Je tvůrcem vlastní značky HANAKO, pod kterou navrhuje a šije textilní doplňky s autorskými potisky a motivy zvířat. Výsledkem její tvorby
jsou svébytné osobní kousky, o kterých s oblibou říká, že jsou nekousavé, přítulné a návykové.

www.facebook.com/hanka.hanako/ 

www.krausedesign.cz   

Hana Krauseová
Hana Krauseová
Mirka Maierová
Mirka Maierová

Mirka Maierová 

Duhová kočka Pardubice

Mirka je majitelkou obchodu Duhová kočka v Pardubicích a pravou rukou výtvarnice Lucie Ernestové, autorky vzdělávacích her a inspiračních obrázků. Mirka nejen prodává Lucčiny krásné a smysluplné věci, ale úzce s Luckou spolupracuje v produkci, prezentaci a propagaci. Navíc připravuje programy pro děti i dospělé a realizuje výstavy (knihovny, galerie, kavárny, školy).

Duhová kočka je malý obchod s velkými možnostmi, protože kde jinde koupíte lásku, spokojenost, přátelství, radost ze života, upřímnost...

Duhová kočka je víc než obchod. Půjčíte si zde hry a knížky, posedíte, popovídáte a vymalujete si důležité životní téma vám blízké.

Mirka je i velkou pomocnicí a rádkyní ve spolku a jedna z nejdůležitějších žen v koordinaci aktivit, které pro své členky a veřejnost chystáme. 

www.duhovakocka.cz

Irena Matějová

Poradce pro kariérový a osobní rozvoj

Irena je poradce pro kariérový a osobní rozvoj. Je tady pro lidi, kteří by rádi leccos ve svém životě změnili. Ať už jde o nové podnikání nebo nové zaměstnání, o sebejistější vystupování nebo prostě jen chtějí život, který by jim dělal radost.

Pomáhá lidem odkrýt bohatství, které v sobě mají, vyhledat a uvědomit si svou velkou vnitřní sílu a nasměrovat ji tam, kam sami chtějí. Podporuji je v aktivním jednání, zvyšování sebedůvěry a získání kontroly nad svým životem.

Sama podniká již více jak patnáct let a ví, že to není žádná procházka růžovým sadem. V dnešním neustále se měnícím světě a silně konkurenčním prostředí je podnikání stále těžší. "V současné době se přesouváme z ekonomiky znalostní do ekonomiky moudrosti. Už nejde o to, co víme, ale o to, co děláme s tím, co víme." (Glenn Llopis).

Webové stránky: www.irmastylovyklic.cz     

Irena Matějová
Irena Matějová
Hana Matějková
Hana Matějková

Hana Matějková

Interiérový design

Hanka pomáhá lidem lépe bydlet - to je její poslání. Její prací a radostí je studio interiérového designu v Pardubicích, sídlí v budově obchodního centra Grand. Projekty, na nichž pracuje, jsou určené pro bydlení i komerční (podnikatelské) účely, včetně pronájmů.

Spektrum činností její kanceláře je pestré - od návrhů hlavních obytných prostor, které tvoří nejčastěji, odbíhá k dětským pokojíčkům, ložnicím a dalším místům v bytě či domě. Nevyhýbá se však ani návrhům rezidenčních developerských projektů a komerčních prostor. Nejvíce ji baví řešení celých domů a bytů, z nichž vychází vyznění a nálada v interiéru, jejich dispozice i jednotlivé zařizovací předměty. Líbí se ji zejména skandinávský, moderní městský a industriální styl a řešení malých prostor, kde záleží na každém centimetru. Při následné realizaci návrhu musí s klientem doslova souznít, jeho důvěra je pro ni velmi cenná.

Jejími klienty jsou lidé, kteří vědí, že dobré bydlení nebo příjemné prostředí v práci se jim zkrátka vyplatí. Přispívá totiž k jejich psychické pohodě, cítí se uvolnění a šťastní. Váží si svého času, a se svou potřebou řešení interiérů se svěřují do našich rukou. V dokonalé symbióze s jejím mottem "Bydlete krásně, žijte ještě líp!"

Webové stránky: https://interierovy-design.cz/ 

Iva Milatová

SyrMil - RVB s.r.o.

Iva Milatová neodmyslitelně patří mezi jádro spolku. Je známá svou obětavostí a zároveň lehkou razantností. Je nesmírně pracovitá. 

Vede firmu rodinného charakteru, se sídlem v Pardubicích na Cihelně. Třetím rokem se věnuje tradiční ruční výrobě pařených sýrů. Vlastní výrobky uvádí na trh pod obchodní značkou SyrMil. V jejich nabídce kromě klasických korbáčků a copů, naleznete motaná klubíčka, provázky, nitě, špalíky a sezónně i pletené sýrové pomlázky. Mimo přírodní a uzené chuti, nabízí jednotlivé výrobky s příchutí chilli, česnek-bazalka a asádo. Výrobky kromě soli, jako přírodní konzervant, neobsahují žádné další chemické přísady. 

Ivu můžete potkat po celém kraji v bílém autíčku a na většině akcí, v našem regionu, kde se dobře jí. Zároveň je držitelkou několika regionálních ocenění potravin z našeho kraje. 

Webové stránky: https://www.syrmil.cz/


Iva Milatová
Iva Milatová
Andrea Moličová
Andrea Moličová

Andrea Moličová

Improvison, Paleťáci

S kolegou Tomášem založila firmu Improvision, kde pomáhá lidem hledat jejich silné stránky v komunikačních dovednostech. Školí hlavně manažery, vedoucí týmů a obchodníky, kteří potřebují ovládat verbální i neverbální komunikaci. Při workshopech využívá zkušenosti s aplikovanou improvizací, které se věnuje přes 10 let.

Profesně se zabývá také moderaci společenských událostí a produkci kulturních akcí. Byla nominována do soutěže Živnostník roku 2018.

Vede rovněž improvizační divadlo Paleťáci, což je parta nadšených herců, skvělých lektorů a dobrých přátel. Vystupují před lidmi, baví je a ukazují, že jdou věci dělat i jinak.

Andrejka moderovala několik našich akcí sama i se svými kolegy improvizátory, za což jsme velice vděční.


www.improvision.cz  - vzdělávání týmů

www.paletaci.cz  - divadlo, kurzy pro veřejnost

www.kontrapunkt.cz - kulturní neziskovka

www.impulshk.cz - centrum uměleckých aktivit

Sandra Nováková

Fotografie/ Online marketing 

Co ode mě můžete využít? Nejdříve se potkáme a zjistíme, kde bychom mohli společně přispět k vašemu podnikání. Mojí oblastí je on-line marketing a fotografie. On-linu se věnuji od roku 2014. Můžeme se spolu pobavit o vašem webu, jestli je ideální tak, jak je nebo jsou možné změny. Také sociální sítě je oblast, kde bych vám mohla být nápomocná. Web i sociální sítě máte v pořádku? Skvělé.

Uchopili jste vaši značku správně? Proč si zákazník má vybrat zrovna vaši službu či produkt? Nevíte? A jak by to tedy mohl vědět váš zákazník? Na tuto otázku a na spoustu dalších společně najdeme odpověď. Aby moje služba byla kompletní, nesmí chybět grafika a následný tisk. Zpracuji vám grafiku na vizitky, letáky, desky na předání zakázky, bločky i PF a cokoli dalšího si budete přát. Pokud budou potřeba fotky vašich produktů, můžeme je vyfotit společně. Smyslem mého podnikání je kompletní služba zákazníkovi - snažím se vše vymyslet a dodat hotový produkt.

Sandra nám pomáhá ve spolku, pokud je potřeba naše výstupy korigovat. Rovněž školí interně naše členky, například v oblasti sociálních sítí a práce s Facebookem.

https://www.sandranovakova.cz/   


Sandra Nováková
Sandra Nováková

Kateřina Nováková

ZŠ V Pohybu  

Kateřina Nováková je ředitelkou Základní školy V Pohybu. Základní škola V Pohybu je rodinná škola s inovativním vzdělávacím programem, která vznikla z iniciativy rodičů v roce 2016. Hlavním posláním školy je pomáhat dětem zjistit, kdo jsou, jaké mají přednosti, talenty, zájmy, které budou ve škole, ale i v průběhu celého svého života rozvíjet. To dětem umožní zachovat si vnitřní motivaci k učení a hledat si vlastní cestu životem, která je bude naplňovat a obohacovat nejen je samotné, ale bude přínosem i pro společnost. 

Katka je skvělá v matematice a informatice a vyučuje děti také robotice. Jsme hrdé, že takovou školu máme v našem kraji.

Webové stránky: www.zsvpohybu.cz 


Alena Mudrochová

Dřevohračka

Dřevěným hračkám se Alena věnuje již více než 10 let. Během péče o své děti začala podnikat a založila si firmu Dřevohračka.

Dřevěné hračky nabízí nejen z vlastní výroby, ale i také od ostatních českých výrobců. Věnuje se přímému prodeji na trzích i veletrzích nejen v České republice, ale také i v Německu, Rakousku a Izraeli.

Aktivně se podílí na podpoře pěstounských rodin.

Spolu se svým bratrem pokračuje v tradici rodinné firmy, která vyrábí dřevěné hračky, podlahové lišty a reklamní předměty na zakázku.

Alenka se nebojí exportních aktivit, je tím ve spolku výjimka a jako jediná se od podzimu vrhne na kurz digitálního marketingu.

www.drevohracka.cz  - český eshop s hračkami

www.1giftshop.com  - eshop pro zahraniční zákazníky

www.wooden-toys.cz  - výroba dřevěných hraček

www.drevene-listy.cz   - výroba podlahových lišt


Alena Mudrochová
Alena Mudrochová
Pavlína Pavlíčková
Pavlína Pavlíčková

Pavlína Pavlíčková

Fimo šperky

Pavlína už od dětství měla blízko k tvoření. Od roku 2014 se začala seznamovat s FIMO hmotou a vytvářet jen pár kousků pro radost. Když měla vyrobené velké množství šperků, rozhodla se skočit po hlavě do podnikání a rozjet svůj vlastní příběh. Krůček po krůčku začala budovat svoji firmu od základů.

Dnes dodává šperky do několika obchodů v Pardubicích (např. do Kočičí kavárny nebo svatebního salónu), navštěvuje trhy a dělá radost sobě i svému okolí. Do každého kousku dává svoji originalitu a pečlivost. Každý šperk se snaží doladit do nejmenšího detailu dle jejího vnitřního cítění. Může nabídnout náušnice, př&ia cute;vě sky, brože i prsteny.

https://www.facebook.com/pg/papayasperky/shop/?ref=page_internal 

https://www.fler.cz/shop/papaya1    

Lucie Paulusová

S Láskou dělané

Zdravá strava není pouze o počítání kalorií a striktních dietách, ale především o funkční výživě, která vede k prevenci nemocí a ke zlepšení zdravotního stavu.

V poradně Lucka pomáhá klientům jak s redukcí váhy, tak s celkovou péčí a přístupu ke zdraví. Ke každému přistupuje individuálně s ohledem na jeho zdravotní stav, stravovací zvyklosti a životní styl. Velmi si užívá práci s lidmi, nabíjí ji, když vidí, jaké výsledky to přináší. Investice do sebe je tou nejlepší investicí v našem životě, proto se nebojme změny a nových začátků :-).

Lucka několikrát školila naše ženy ve spolku, abychom tyto informace měly z první ruky a připravila nám už tolik dobrých a zdravých lahůdek, dortů, že to ani nespočítáme.

Webové stránky: www.slaskoudelane.cz

 

Lucie Paulusová
Lucie Paulusová

Kamila Skalecká 

Koloniál beZobalka 

Kamila stála u zrodu myšlenky založit první pardubický bezobalový obchod. Ač se dlouhodobě zabývala výukou angličtiny, působila v Montessori školce, vždy se zajímala o ekologická témata. V Pardubicích třeba organizovala místní úklid v rámci Ukliďme Česko, ale postupem času jí bylo jasné, že sbírat odpadky nestačí. Rozrostla se jí rodina a o to víc se začala zajímat o prevenci produkce odpadu. Čím víc lidí v domácnosti, tím více komunálního i tříděného odpadu. Nezbývalo než otevřít vlastní obchod a vyhnout se tak vytváření odpadu. 

Kamila potkala Katku, slovo dalo slovo a za půl roku už holky měly klíče od Koloniálu beZobalka, v září 2018 ho slavnostně otevřely. Kamila se stará hlavně o to, aby se o "beZobalce" vědělo, aby se vědělo, co je nového a aby lidé začali vnímat, proč je takový obchod vlastně potřeba.

 https://www.facebook.com/kolonialbezobalka/ 

Zuzana Sůvová

advokátka

Akce na nás, párty a svatební agentura

Zuzka od začátku roku 2018 provozuje v Pardubicích na třídě Míru spolu s kolegou svoji advokátní kancelář, která tvoří samostatnou pobočku advokátní kanceláře ARROWS. Jako advokátka se zaměřuje především na podporu podnikání a také na právo ve zdravotnictví a ve školství. Svým klientům dodává jistotu v jejich podnikání i v běžném životě a s úsměvem sobě vlastním řeší složité právní problémy i běžnou právní agendu. Zuzka pravidelně o právu přednáší, jak pro právníky, tak i pro lékaře, podnikatele a další profesní skupiny.

Vedle advokacie Zuzka od roku 2019 spolu s kamarádkou provozuje svatební a párty agenturu Akce na nás, díky které realizuje své kreativní nápady a uplatňuje své schopnosti komunikace s lidmi a organizace akcí.

Ve své práci, ať již v advokacii nebo ve svatební agentuře si zakládá zejména na poctivém přístupu, profesionalitě, efektivitě řešení a největší odměnou pro ni je spokojenost jejich klientů.

Své podnikatelské aktivity navíc nerealizuje pouze v Pardubicích, ale i ve svém rodišti v Lomnici nad Popelkou a širokém okolí.

https://www.facebook.com/mgrzuzanasuvova/ 

https://www.facebook.com/akcenanas/  

Zuzana Sůvová
Zuzana Sůvová
Radka Svatošová
Radka Svatošová

Radka Svatošová

Zelená Louka

Radka se profesně věnuje lidem se zdravotním postižením a léčivé bylinky ve všech podobách jsou její velkou radostí. Zajímá se především o bylinářství v kontextu původních slovanských a keltských tradic a o využívání našich místních bylin. 

Připravuje pravidelná povídání o bylinkách pro Český rozhlas Pardubice. Jejím inspirátorem, učitelem a blízkým spolupracovníkem je známý moravský bylinář Vláďa Vytásek. 

Radka pro nás na jaře  2019 uspořádala seminář o bylinách, kde jsme si mohly vyzkoušet, jak používají v kuchyni i v domácí lékárničce. 

Webové stránky

www.nasezelenalouka.cz

www.bylinkovaskola.cz


Radka Šarochová

DAITÓRYU - sportovní bojová umění Pardubice, z.s.

MASUTAZU - oblečení pro úpolové sporty

Radka je předsedkyně sportovní organizace, jejímž posláním je organizovat sportovní činnost pro jednotlivce i skupiny v oblasti úpolových sportů, napomáhat další činností rozvoji veřejného života, kultury a zdraví formou veřejně prospěšných akcí.

Klub se může pochlubit základnou o 450 členech, tedy čtvrtý nejpočetnější judistický klub v ČR. V této organizaci zaměstnává osoby s handicapem, spolupracuje s Dětským domovem, Klokánkem, podporuje děti ze sociálně slabých rodin.

Vzhledem k mnohaletým zkušenostem rodiny Šarochových ze sportovního judistického prostředí, vznikla na trhu ryze česká značka pro bojové sporty MASUTAZU (v překladu z japonštiny to znamená MISTR, mistr svého oboru).

www.masutazu.cz 

www.daitoryu.cz    

Radka Šarochová
Radka Šarochová
Kateřina Šteklová
Kateřina Šteklová

Kateřina Šteklová

MALAYA centrum jógy Pardubice

Kačka jde cestou jógy už více jak 15 let. Její první zkušenost s jógou pro ni byla velmi nepříjemná. Nepříjemné, neosobní, špinavé a studené prostředí, lektor přišel pozdě téměř o 30 min. a vůbec mu nerozuměla:)) Hledala únikovou cestu. Nebylo možné odejít neb byla na druhé straně sálu a tak dobrovolně trpěla:). Myslela si, že toto není její cesta. Jak to tak chodí, když máte někde být, prostě tam budete:) 

Život se Katce přeskládal a začala s tehdy populárními dynamickými formami jógy. Nějaký čas šly spolu, ale pořád tomu "něco chybělo". Všechno si sedlo, když se začala nořit do tajů klasické HATHA JÓGY. Před 11 lety založila svoje studio jógy a meditace MALAYA, kde s kolegy vyučuje její různé styly. Líbí se jí objevování a potvrzování si její logičnosti na všech úrovních. Každým dnem s pokorou obdivuje o jak dokonalý a jednotný systém se jedná, a to doufá, že předává i těm, kteří jdou se mnou...

Kačka je senzační parťačka se skvělými nápady, kterými obohacuje naši organizaci a víme, že se na ní můžeme kdykoliv obrátit. Bez ni by spolek Podnikavých žen neměl svůj kreativní šmrnc. 

https://malayacentrumjogy.wixsite.com/malayacentrumjogy

 

Marcela Švadlenková
Marcela Švadlenková

Marcela Švadlenková

Fashion, koučing, mentoring

Marcela je fashion konzultantka, vizážistka, terapeutka, koučka a mentorka těch, kdo chtějí prožít život naplno. Provází ženy na cestě k nalezení sebe sama a k objevení a propojení jejich vnitřní a vnější krásy. Pomáhá ženám najít jejich stylový typ, Pracuje za pomoci metody OCTO CODES - osmi stylových kódů - klíčů k sobě, kterou objevila nekonvenční módní návrhářka Táňa Havlíčková. Tato metoda je léčivá, protože pomáhá nalézt sama sebe, pochopit a léčit vztahy, ale šetří i peníze a zjednodušuje život.

Marcely motto: Když nevíš, kdo jsi, kde jsi a kam jdeš, nemůžeš být
šťastná, mít naplňující partnerský vztah, ani dobrou práci. Dovol si být krásná, svá a jedinečná.

Marcela pro nás nalíčila všechny krásné modelky na Podnikavky ve Mlejnech a moc jim to slušelo, mrkněte na video

Webové stránky: https://marcelasvadlenkova.cz/  


Jana Tichá

Ty Brďo Divadlo
Divadlo Exil Pardubice 


Dlouholetá herečka a režisérka Divadla Exil, nedávno založila společně s kolegyní Lucií Haškovou divadlo pro děti s názvem Týbrďo divadlo!, z.s. 

Motto jejich divadla je "Návrat kultury do rodiny". Rády by, aby rodiče chodili s dětmi do divadla pravidelně, takže jejich představení můžou diváci vidět v Divadle Exil, který si pro své divadlo pronajímají, každých 14. dní. A to buď v sobotu, nebo v neděli, dvakrát denně.

Jana také moderuje, dabuje a pořádá výstavy fotografií, ale i obrazů. 

 www.tybrdodivadlo.cz


Lucie Tomková

SUNRISE Language Agency s.r.o.

Lucie stojí za pardubickou jazykovou školou SUNRISE Language Agency, s.r.o. Jazyková škola poskytuje v Pardubicích kurzy pro děti 
i dospělé, English Club pro nejmenší, letní intenzívní kurzy, překladatelské služby. Dále provozuje firemní kurzy po celých Východních Čechách a v Praze. Lucie také spolupracuje s nakladatelstvím Usborne a pořádá benefiční veletrhy pro školy a školky.

Lucka nechybí na téměř žádné naší akci, mohli jste ji i s jejími lektory potkat na události "Podnikavky ve Mlejnech".

www.sunrise-la.cz 

https://www.facebook.com/SunriseLanguageAgency/  


Lucie Tomková
Lucie Tomková

Káťa Toholová

Copywriter, PR specialista, Social Media Manager, moderátor

Kdo je Káťa a proč toho dělá tolik? Je to drobná mediální ryba migrující do oceánu PR služeb všeho druhu. Ve své práci využívá několikaleté zkušenosti v tištěných, online a audiovizuálních médiích. Pokud hledáte copíka přilepeného 24/7 u klávesnice, není váš člověk.

Nabízí širší sortiment služeb, a to proto, že věří, že se nelze zaměřit jen na jednu část propagace či marketingu, je nutné uchopit značku/poradit klientovi komplexně. Jen tak má totiž její práce smysl.

Nyní spolupracuje s Nadací Krása pomoci (Social Media Manager), Festivalem české filmové komedie (PR specialista), agenturou Maxx Creative (copywriter); moderuje plesy, kulturní akce a jiné. Přednáší (nejen) na školách o mediální gramotnosti, komunikaci nebo dezinformacích.

Jejím zájmem a zároveň víceméně dobrovolnickou činností je tanec (jazz dance, moderní tanec) - vyučuje, pořádá workshopy.

https://www.facebook.com/hildegarda.polivkova  

 


Sváťa Turenová
Sváťa Turenová

Sváťa Turenová

EWIC, ČSJ

Energická mladá žena, která se po dlouhou dobu věnuje HR otázkám a zaměstnávání cizinců. Zároveň pracuje v Energeticko-vodárenském klastru EWIC a České společnosti pro jakost. 

Sváťa je energickou složkou "Podnikavek", navštěvuje přes rok spoustu našich akcí a pomáhá v dalším rozvoji.

 https://www.ewic.eu/

https://www.csq.cz/

 

Renata Virtová

METABOLIC BALANCE

Práce je pro Renatku její vášní i zálibou. Zdravé stravě a zdravému životnímu stylu se díky sportu, který aktivně provozuje od útlého mládí, věnuje prakticky celý svůj život. 

Její cesta vedla přes objevování západních i východních směrů až k metodě Metabolic Balance, která na individuální bázi dokáže efektivně řešit problémy s hmotností. O své zkušenosti se s vámi ráda podělí, abyste se i vy mohli cítit dobře ve svém těle.

www.hubnutipardubice.cz 


Renata Virtová
Renata Virtová

Lucie Barbora Voborníková

GAIA Dreamcatchers - Design decor

Značku GAIA Dreamcatchers - Design decor vytvořila mladá maminka, která vyrábí již šestým rokem lapače snů a jiné závěsné dekorace - Wall hanging. Její šikovné ruce vyrobily na tisícovku rozličných produktů. Ve svém portfoliu má lapače snů o průměru kruhu od 4 cm do půl metru.

Nyní své podnikání rozšířila i na svatební dekorace. Začala spolupracovat se svatebními agenturami převážně v Hradci Králové.

U GAIA Dreamcatchers si můžete objednat velké svatební oltáře, ale i jiné dekorace ať už na svatbu, do domácnosti nebo jako dar.

Nápaditost této mladé ženy nezná hranic a nebojí se vyrobit doslova cokoliv, co si zákazník bude přát.

IG @gaia_dreamcatchers 

FB @GAIAdreamcatchers 


Lucie Barbora Voborníková
Lucie Barbora Voborníková
Alexandra Vondráková
Alexandra Vondráková

Alexandra Vondráková

Gabex s.r.o.

Saša navrhuje a prodává šachtové poklopy. Ty pomáhají zaklopit šachty s technologiemi uprostřed silnic, chodníků a jiných ploch. S poklopem v kabelce, v době papírových map a adres z telefonního seznamu, procestovala celou Českou republiku. Začala hledat u projektantů a stavitelů podporu pro nový materiál poklopů a také pro nové technické řešení hydroizolace podlah.


Postupně začala poklopy sama navrhovat a zdokonalovat jejich parametry. V současné době se věnuje projektu recyklace šedých vod v domácnostech s názvem "Bytová studna".

Saša podporuje alternativní vzdělávací projekty ve svém okolí a s nadšením a úctou k přírodě sbírá bylinky.

www.gabex.cz     

Helena Vontorčíková

Pro klidnější mysl

Helena je psychologická poradkyně s KBT zaměřením. Pomáhá lidem trpícími různými psychickými problémy pomocí změn v jejich myšlení a chování. Jejím cílem je vybavit klienty technikami, aby si sami byli schopni pomoci v tíživých situacích. Pracuje s problémy jako jsou úzkostné poruchy (včetně panických záchvatů, agorafobie i jiné fobie, sociální úzkosti, obsedantně kompulzivní poruše), deprese, poruchy spánku, stresu, vyhoření atd. K tomu využívá strategie z Kognitivně behaviorální terapie (KBT) a Terapie přijetí a odhodlání (ACT) s využitím Mindfulness (všímavosti). Ty pracují se současným problémem na změnách negativního myšlení a nepřínosného chování (spíše než rozborem problémů vzniklých v minulosti). 

Helenka je jednou z vůdčích žen vznikajícího se uskupení podnikavých žen v nedaleké Přelouči. 

Webové stránky: https://proklidnejsimysl.cz/

Helena Vontorčíková
Helena Vontorčíková
Tereza Všetečková
Tereza Všetečková

Tereza Všetečková

Agentura CzechInvest,

Podnikavé ženy z Pardubického kraje

Tereza pracuje v Regionální kanceláři CzechInvest v Pardubicích. Je ale také obrovským "tahounem" Spolku podnikavých žen Pardubického kraje, jehož je místopředsedkyní a leadrem. Díky své houževnatosti, schopnostem a bezesporu i charisma dokáže otevírat správné dveře, navazovat důležité kontakty a uzavírat strategická partnerství. Za necelý rok existence Spolku dokázala tuto organizaci natolik ukotvit a zviditelnit, že Spolek podnikavých žen není jen partnerem regionálních institucí, ale stal se i inspirací a jakýmsi vzorem pro podnikavé ženy z mnoha dalších regionů.

Navíc je zakládající členkou pardubické ZŠ V Pohybu a členkou rady této školy. Školy, která klade důraz na učení se prožitkem a s radostí, partnerský přístup a rodinnou atmosféru. Je známá svou pracovitostí, multifunkčností, energií, nadšením, vytrvalostí a obětavostí. Elánem dělat věci dobře a posouvat je vpřed.

www.czechinvest.org 

www.podnikavezeny.pce.cz 

www.zsvpohybu.cz 

Zuzana Melckenbeeck Vysoká

Melvys, šperky

Zuzana absolvovala Výtvarnou školu Václava Hollara. Od malička se věnovala keramice, kreslení, modelování a výrobě čehokoli a toto nadšení ji vydrželo dodnes.

Věnuje se rovněž kresbě, malbě (olej, akryl, akvarel), grafice, modelování, sochání, šití hraček a panenek, výrobě šperků a malbě na sklo a hedvábí. S výrobou drátkovaných a tepaných šperků začala již ve 13 letech. Pracovala převážně s mědí. V roce 2006  konečně našla ten správný materiál. Dráty z chirurgické oceli, které ji naprosto nadchly svými vlastnostmi.

Tento materiál si velice oblíbila právě proto, že je velice odolný, bezúdržbový, hypoalergení a především krásný a elegantní. Použité minerály jsou převážně přírodní, často v surovém stavu.

Ocelové šperky doplňuji polodrahokamy, které se staly vášní a nedílnou součástí jejího života. Neustále se snaží vymýšlet nové typy šperků. Velkou inspirací je příroda a naše životní cesty. Tyto šperky zdobí ženy, které chtějí být samy sebou a chtějí být originální. Životní heslo Zuzany je "Tvořím, tedy jsem a to každým dnem".

Dále vyrábí šperky z bezolovnatého cínu s příměsí stříbra. Má za sebou přes 40 výstav (fotografie, olejomalby, grafiky, šperků) u nás i v zahraničí. Dále navrhovala a realizovala několik interiérů v soukromí i veřejných prostorách (restaurace, čajovnu, dům mládeže, mateřské centrum, lékárnu, nemocnici). Na zakázku tvoří mozaiky v interiérech i exteriérech.

https://www.fler.cz/melvys

 

Zuzana Melckenbeeck Vysoká
Zuzana Melckenbeeck Vysoká
Eva Urbanová
Eva Urbanová

Eva Urbanová

Majitelka České Bedýnky s.r.o. 

Eva pochází z učitelské rodiny, ale když v roce 2014 přišla šance, otevřela své srdce podnikatelským aktivitám. Miluje vše české, poctivé, tradiční a je navíc gurmánka. Sama rozjela unikátní projekt dřevěných dárkových bedýnek na míru. 

Tyto bedýnky se vyrábí ručně a jsou s láskou plněny jedinečnými českými delikatesami té nejvyšší kvality. Eva své dodavatele osobně navštěvuje a ručí i za jejich kvalitu zpracování českých plodin. Společně ladí novinky a limitované edice lahůdek a výrobků pro České bedýnky.  Svým jménem ručí za dlouhou expiraci lahůdek, které jsou navíc teplotně stabilní a není je třeba uchovávat v lednici, což činí projekt zajímavým pro nejednu firmu. Navíc nejsou náročné na na skladovací prostor. Díky jejich možné stohovatelnosti je lze snadno skladovat i v malé kanceláři nebo přepravovat autem/letadlem. Umí však i deluxe balení, které se hodí pro slavnostní příležitosti jako třeba oslavu narozenin, svatby nebo odměnu. 

Aktuálně se o ní píše v řadě médií, účastnila se úspěšně nejedné podnikatelské soutěže a i nadále se vzdělává, aby pro Vás připravila opravdu TOP UNIKÁTNÍ DÁREK. Vaše přání jsou pro ni výzvou a získané tradiční receptury tu chce zachovat i pro další generace. Ochutnejte a podpořte tento srdcový obchod ze střední Evropy - poctivé dřevěné bedýnky ruční výroby s laser nápisy a trvanlivé české delikatesy uvnitř. 

Eva, která podniká s dvěma malými dětmi v Pardubicích v areálu letiště Vám bude inspirací v řadě ohledů.

www.ceskebedynky.cz


Renáta Hošková 

Simona


POMŮŽEME VYHLEDÁME 

Renáta a Simona jsou dvě maminky na mateřské dovolené a jejich společným dítětem je projekt POMŮŽEME VYHLEDÁME.

Posláním je VYHLEDÁVAT A ZPRACOVÁVAT INFORMACE, které zákazník potřebuje, a které si nemá čas/chuť/um sám vyšpiónovat:). Zákazníci tuto službu poptávají pro vyhledávání potřebných informací, dovolených, či dárků. Podnikatelé zase shání např. kontakty na dodavatele, speciální produkty, žádají průzkum trhu, zmapování konkurence, či jiné, další podklady pro své podnikání. Zpracovávají také databáze, analýzy, manuály i překlady. Děvčata pátrají v českých i zahraničních vodách.

Vize je NESTÍHAT - a rozšířit tým o další maminky na mateřské, které si rády přijdou na jiné myšlenky a dozví se mnohdy zajímavé informace z různých odvětví. O službu je zájem a podnikání Renáty a Simony se rozšiřuje. Říkají: "Šetříme Váš čas, pracujeme svědomitě, efektivně a s nadšením:)!"

www.pomuzemevyhledame.cz

https://www.facebook.com/pomuzemevyhledame.cz/ 


Renáta Hošková
Renáta Hošková


Jitka Zavadilová

Lektorka obličejové jógy 

Jitka je lektorkou obličejové jógy (jedna z nejúčinnějších přírodních metod omlazení tváře).

V minulosti pracovala v cestovním ruchu v pojišťovnictví, vystudovala akademii Psychology of Mind a stala se certifikovaným koučem.

Léta se věnuje práci s lidmi, cvičení jógy a meditaci. Ráda cestuje a sportuje.

Je otevřená novým pohledům na život, ráda se nechává vést svou přirozeností a intuicí.

Je šťastná, že může ženám pomáhat k tomu, aby se cítily dobře, byly se sebou spokojené a přirozené.

Eliška Zemanová 

Překladatelka a tlumočnice německého jazyka  

Eliška je tlumočnice a překladatelka němčiny, která pomáhá lidem z různých zemí najít společnou řeč. Žije sice v Pardubicích, ale profesně aktivní je po celém Česku i v zahraničí. Jazykům se věnovala již od raného dětství. Díky příbuzným v Rakousku přišla přirozeně jako první němčina a záhy po ní i angličtina.

V rámci své profesní dráhy se vyprofilovala především jako tlumočnice a překladatelka technické němčiny, kdy těží ze spoluprací s firmami z oblasti strojírenství, stavebnictví, IT či dopravy. Má ale také zkušenosti s tlumočením na veletrzích, při obchodních jednáních či v sociální oblasti při práci s postiženými lidmi.

Své studium oboru Němčina pro hospodářskou praxi absolvovala na Univerzitě Pardubice, kde měla kromě němčiny možnost nahlédnout do různých oblastí ekonomiky. Zjistila však, že ji více baví zprostředkovávat komunikaci druhým, a proto navázala magisterským studiem na Ústavu translatologie při Univerzitě Karlově obor Překladatelství - Tlumočnictví němčina.

I nadále však považuje za důležité se vzdělávat a udržovat kontakt s rodilými mluvčími, proto se účastní různých kurzů a cestuje do zahraničí.

Členky