Zážitky, inspirace, kariérové poradenství i podpora podnikavosti
v jednom

Pro základní i střední školy

Naše aktivity se školám líbí. Zahájily jsme pilotní projekt s holkama z 8. a 9. tříd, aby poznaly podnikání v praxi. Tím se myslí, že skutečně uvidí ženy, které v našem regionu, městě podnikají, jak se jim daří, jaké příběhy za nimi jsou a jako cestu k tomu, co si přály, ušly. Uvidí různé profese, místa a provozovny. Zažijí unikátní atmosféru, která k tomu danému místu patří a k té dané ženě podnikatelce. Mohou se zeptat na to, co je zajímá. Zažijí atmosféru holčičího podnikání, setkávání, přátelství a pomoci, která mezi námi panuje. 

Je obtížné se na konci základní školy rozhodnout, co budeme dělat. Mnohdy ani celý život to nevíme anebo to stále měníme a někdy ani nepřijdeme na to, co je to ono. Nic není špatně. Cestičky jsou někdy klikaté.  

Z našich zkušeností za posledních 5 let vyplývá, že dívky málokdy přemýšlí o podnikání, vůbec je to nenapadne a přitom to může být skvělá cesta v životě. A od toho jsme tady! Ukážeme vám, co tady v Pardubicích máme. Žijeme tu v našem městě, regionu, mnoho z nás se vrátilo ze světa zpět do Pardubic, nebo vystudovaly nějaký obor, který vlastně v životě ani nedělají anebo se k podnikání dostaly až po mateřské. 

Jak to u nás funguje?  

Na základě poptávky školy vytvoříme program, nejlépe na dopolední část, kdy obejdeme v průměru 5-6 provozoven v čase 8- 12hod. Podíváme se na daná místa, vyslechneme si příběh žen podnikatelek a necháváme čas na diskuse. A poté se posouváme dál. Můžeme se domluvit dopředu i na menších workshopech, pokud to dané místo umožňuje. 

Nejvhodnější jsou skupinky 8-15 děvčat z 8. a 9. tříd základních škol. Ale v případě zájmu můžeme inspirativní procházku s dopoledním programem vytvořit i pro holky středních škol, pro které věříme, že to je rovněž inspirativní #ženyženám. Jak píšeme výše, naše ženy se k podnikání dostaly vesměs až v dospělém životě. 

Program je primárně zaměřen na centrum Pardubic, takže není třeba žádná doprava. Místo začátku a konce si domluvíme dopředu. 

Pokud byste měli zájem o mimo pardubické, je to poté na domluvě s danou paní učitelkou či panem učitelem, jak to vymyslet. Nebráníme se inovacím a novinkám. 

Pokud byste chtěli konkrétní ženy podnikatelky od nás, můžete si vybrat v PROFILY ČLENEK a my si dáme záležet, jak program poskládat, aby to bylo realizovatelné. 

Během našich programů fotíme a natáčíme, pokud by tam byl problém s GDPR, prosím nahlašte nám to dopředu:)

Pro více informací nás určitě neváhejte kontaktovat, těšíme se! 

tereza@podnikavezenypce.cz, 732 137 877

ivana@podnikavezenypce.cz 


Hanka Matějková 

Interiérový design
 

Naši cestu jsme započaly kolem 8h ráno u Hanky Matějkové v Obchodním centru Grand. Hanka vystudovala úplně jiný obor, ale po mateřské se začala věnovat interiérovému designu. Nakonec odešla z práce a už se tomuto oboru věnuje naplno. Hanka povídala holkám svůj životní příběh, představila její pracovní tým, pracovní den, popovídala, jací klienti k ní chodí. Ukázala holkám, jak vypadají její návrhy a na čem zrovna pracuje. 

Mirka Mairové a Pruhovaný kocour v Perštýnské ulici  

Mirka se věnuje tolika aktivitám, že je snad nejsme ani schopny vyjmenovat na první dobrou. Zrovna v těchto dnech cestuje po Norsku, kde jsou s ní i další naše ženy podnikavky.
Mirka vyprávěla též, jak se k podnikání dostala, jaké aktivity v rámci Pruhovaného kocoura dělá, co ji naplňuje, jak vybudovala v covidu eshop, jak měnila značku z Duhové kočky na Pruhovaného kocoura nebo jak cestovala po Africe, kde potkala svoji obchodní partnerku, se kterou spolupracuje dodnes a tato spolupráce je základem jejího podnikání.   

Ivana Beránková a Avantgard

Ivana Beránková a její rodinná značka je sázka na jistotu. Je jedním z našich lídrů a její zkušenosti jsou k nezaplacení. 

Holky si s ní rozuměly., protože Iva je jediná, kdo z našich žen jeden na sociální síti TikTok a holky si její profil hned prohlédly. Vyprávěla rovněž, jaká cesta jí vedla k podnikání, kolik zaměstnanců má ve firmě, co pro ni a firmu Avangard znamená marketing, jak fotí svatební editorialy nebo jak se vybírají modelky a modelové.  


Ve firmě Avantgard si holky prohlédly jednotlivé výrobky, krabičky s manžetovými knoflíčky, kravaty, motýlky, košile, jak vypadá dámská a jak se šije pánská košile. 

Také jaké procesy ve firmě probíhají, jak se výrobek dostane k zákazníkovi, tedy customer service. Povídaly jsme si o pojemem B2B a B2C. 


V

Lucka Tomková a Sunrise Language Agency 

Lucka Tomková je bývalá angličtinářka z gymnázia, která též podniká. Založila v Pardubicích menší anglickou školu Sunrise Language Agency. Chodí sem malé děti jako do školky až po dospěláky, kteřísi vyberou kurz pro sebe. 

Lucku baví práce s dětmi a celému konceptu dopomáhají knihy Usbrone Books, které má k dispozici. 

Lucka říká, že by neměnila a kromě svého životního příběhu holkám vyprávěla, jak taková škola funguje, jaké má povinnosti a jak vypadá její pracovní den. Pardubický podnikatelský inkubátor P-PINK Návštěva v P-PINK nesmí chybět. Vždyť kam jinam by začínající podnikatel a podnikatelka měli jít. Toto místo je na to stvořené. 

Pro zdejší prohlídku jsme oslovili nejmladšího ze zaměstnanců Ondru, který děvčatům ukázal, jak takový podnikatelský inkubátor vypadá, jak funguje, jaké služby nabízí a za kolik. Kdo jsou zdejší klienti, co je to coworking a jaké programy má P-PINK pro školy. 


Společná fotka na závěr

Po necelých 4 hodinách naše prohlídka, inspirace, diskuse, příběhy končí. Všichni si to tak nějak musí nechat rozležet v hlavě a odpočinout si. 

A my doufáme, že jsme inspirovaly, motivovaly a zasely semínka nápadů do hlav naší mladé generaci dívek. 


Pro školy

Konzultace 

Dáme řeč s paní učitelkou nebo učitelem, jak nejlépe program naplánovat dle Vašich představ

ZDARMA 

Dopolední program Pardubice

Dle domluvy a časové náročnosti 4-6 provozoven 8-12 hod. Program připravíme, domluvíme a budeme vás celé dopoledne doprovázet. Nepotřebujete nic, jen dobrou náladu. Dívky uvidí příběhy, diskuse, provozovny, výrobky, vše najednou jako celý komplex informací a zážitků. 

8000 Kč